Agencja Poligraficzno-Reklamowa "GRAFIT"
ul. Karczówkowska 11
25-019 Kielce
(41) 345 34 64
600 431 820

FTP GRAFIT Agencja Reklamowa Kielce nadruki, gadżety reklamowe, wizytówki

Do konfiguracji połączenia FTP niezbędne są następujące dane:

Należy po zalogowaniu utworzyć swój katalog użytkownika i wgrać do niego pliki.

 

Program do przesyłania plików FTP

Jednym z najpopularniejszych programów do przesyłu plików protokołem FTP jest FileZilla. Jest on udostępniany na całkowicie darmowej licencji i w języku polskim, a jego aktualną wersję można pobrać pod tym adresem: http://filezilla-project.org/download.php?type=client

image

image

 

Instrukcja konfiguracji połączenia FTP

Po uruchomieniu programu należy wpisać w odpowiednie pola dane połączenia (serwer, login, hasło). Po ich wpisaniu należy nacisnąć przycisk "Szybkie połączenie".

image

Gdy połączenie zostanie ustanowione będzie już można przesyłać pliki na serwer, na zdjęciu poniżej zostały zaznaczone obszary działań:

image

W obszarze plików serwera (kolor zielony) należy kliknąć prawym klawiszem myszy i utworzyć nowy katalog odpowiednio go nazywając (nazwisko, imie klienta lub nazwa firmy). Następnie z obszaru plików swojego komputera (kolor czerwony) należy zaznaczyć pliki przeznaczone do wysłania i przeciągnąć je myszką ( metoda drag & drop) do utworzonego folderu w obszarze plików serwera (kolor zielony).

Poniżej tych obszarów pojawi się lista i status przesyłanych plików na serwer (kolor żółty). Gdy wszystkie pliki zostaną przesłane wystarczy zamknąć program by rozłączyć się z serwerem.